התקנת רשתות

למה צריך להתקין רשת תקשורת ?

התקנת והגדרת רשת, בין המחשבים במשרד אחד, נדרשת לנו בכל מקרה במקרים הבאים:
1. אנו מעוניינים להתחבר לאינטרנט במספר מחשבים עם חשבון אינטרנט אחד
2. במקרה בו נדרשת גישה ממחשב אחד במשרד למחשב אחר או למחשב המרכזי (שיתוף קבצים).
3. במקרים בהם אנו מעוניינים שהמדפסת במשרד תשרת את כל המחשבים במשרד.
4. ועוד….

רשת תקשורת יכולה להיות רשת אלחוטית (WiFi) או רשת קווית (LAN). הרשת הקווית מהירה יותר מרשת אלחוטית.

רשת תקשורת מאפשרות למחשבים לקבל ולהעביר מידע בין מחשב למחשב, באמצעות פרוטוקול תקשורת בשם TCP/IP, וכך לשתף מידע ולחבר בין כל המכשירים ש'מדברים' רשת, דוגמת המדפסת, הפקס המשרדי, המודם ותיקיות משותפות.

איך מתקינים ומגדירים רשת ביתית?

מאחר ובתחום הרשתות נדרשת ידע ברמה גבוהה, בדוגמא הבאה נדגים את הדרך הבסיסית להגדרת רשת ביתית/משרד קטן .

מחברת בזק קיבלתם ראוטר (נתב, בעברית). רוב הראוטרים שבזק נותנת ללקוחותיה הם גם בעלי אפשרות לרשת אלחוטית, תראו זאת לפי האנטנות שבצדי המכשיר.

חברו את הנתב האלחוטי לחשמל.
חברו את הנתב האלחוטי לקו טלפון של בזק בקיר.
חברו את המחשב שלכם בכבל רשת לאחת מהכניסות של הראוטר. בגב המכשיר יש ארבע כניסות (1-4), חברו את המחשב שלכם באמצעות כבל רשת לאחת מנקודות אלו .

הפעילו את הראוטר ובדקו שאורות הבקרה דולקות. יש להמתין כדקה עד הסנכרון של הנתב.

במחשבכם – היכנסו לעמוד הניהול של הראוטר, פתחו את דפדפן האינטרנט שבמחשב שחיברם לראוטר ורשמו את כתובת הנתב, כפי שמצורף במסמכי הנתב.
שתי הכתובות הפופולריות ביותר הם:
http://192.168.1.1
http://10.0.0.138

שם המשתמש וסיסמאות ברירת המחדל לעמוד זה הם: Admin/Admin או admin/admin.
(שם משתמש admin, סיסמה admin).

לאחר הכניסה לדף הבית של הנתב, הפעילו את האשף חיבור לאינטרנט או גשו לחלק של החיבור לאינטרנט, לרוב הוא יקרא WAN connection.
עליכם להגדיר חיבור בשם PPoE עבור בזק או חיבור בשם LT2TP עבור רשת כבלים (הוט).

לאחר הגדרת החיבור לרשת האינטרנט הגדירו את הרשת האלחוטית שלכם. גשו לאזור האבטחה ושנו את הסיסמה לרשת האלחוטית. כמו כן ניתן לשנות את שמה של הרשת (ה SSID) כך שתוכלו לזהות את הרשת שלכם בין הרשתות באזור.

כעת, לאחר התקנת הרשת ניתן להתחבר לרשת זו מכל מכשיר שתומך ברשת אלחוטית – טלפון סלולרי, מחשב נייד או מחשב נייח בעל כרטיס אלחוטי. עליכם יהיה להקיש את הסיסמא שבחרתם בכדי להתחבר לרשת זו.
כמובן, שבאמצעות כבל רשת, המחובר לכל אחת מהנקודות 1-4, שבגב הנתב ניתן גם כן להתחבר לרשת ולקבל ממנה אינטרנט.

חשוב לזכור כי רשת תקשורת אלחוטית נחשבת איטית יותר מאשר הרשת החוטית (תוכלו לדגום זאת אם תבצעו העתקה של קובץ גדול ממחשב אחד לשני. מהירות העתקת הקובץ בכבל תהיה, לרוב, כמעט פי שתיים מהירה יותר).
כמו כן רשת אלחוטית יותר חשופה לפריצות. מעבר לעובדה שהרבה משרדים קטנים כלל לא שמים סיסמה לרשת האלחוטית שלהם וכך כל מי שעובר ברחוב יכול להתחבר לרשת האלחוטית ולמי שיש כוונות פריצה, ובכן, הוא צעד אחד קדימה בתוך הרשת שלכם וחצי צעד קרוב יותר למידע שבמחשבים שלכם שבאותה הרשת.
כמו – כן חשוב לדעת שרשת אלחוטית, גם אם היא מוגנת בסיסמה והצפנה, היא בעלת פתחון אבטחה גדול הרבה יותר למי שרוצה להתנכל לכם או לגנוב מכם מידע. הרבה יותר קל לחדור דרך רשת אלחוטית, גם אם היא מוגנת בסיסמה, לעומת רשת שהיא קווית בלבד.

רבים מבקשים לבצע התקנת רשתות אלחוטית לשיפור העיצוב ובכדי להימנע מהכבלים על הרצפה, או להימנע מהעלות של התקנת הכבלים בקירות, ואכן מדובר במערכת אסתטית למדי אשר חוסכת מכם את ההפרעה הדקורטיבית.

טכנאי מחשבים מקצועי ומיומן יוכל להתקין עבורכם ראוטר אלחוטי אשר יעניק לכם גישה לאינטרנט מכל מחשב, ללא צורך בכבלים מיותרים, התקנת רשת ביתית בין המחשבים ושיתוף קבצים, התקנת מדפסות רשת אשר תשרתנה את כלל המחשבים במשרד.

איך אנו יכולים לעזור בהתקנת רשתות? טכנאי של IT4U המתמחה בהתקנת רשתות יוכל לבצע בשבילכם את העבודה במקצועיות וביעילות.

צור איתנו קשר

משרד: 077-3295609
פקס: 077-3291609
נייד: 052-5661050
אי-מייל: info@it4u.co.il
כתובת: בית עובד 13, תל-אביב.
הוראות הגעה

 

או דרך הטופס הבא: